Portal
Serwis i wsparcie IT
Wdrażanie RODO
Ochrona antywirusowa
Aplikacje na zlecenie

Błąd przy uruchamianiu programu eDeklaracje/ePliki - rozwiązanie.

W przypadku natrafienia podczas próby zalogowania się do programów eDeklaracje oraz ePliki na komunikat błędu: System operacyjny nie jest obecnie skonfigurowany do uruchomienia tej aplikacji należy pobrać i zainstalować pakiet Microsoft Access Database Engine 2010 (MADE).

Pakiet Microsoft Access Database Engine 2010 (MADE) pobrać można z naszej strony lub bezpośrednio ze strony firmy Microsoft.

Do wyboru są dwie wersje MADE: 32bit oraz 64bit, natomiast instalować powinno się taką samą wersję w jakiej w systemie zainstalowany jest pakiet Microsoft Office.
Jako, że większość naszych klientów używa dodatkowo jednego z programów Moja Firma i/lub Moje Biuro, które wymagają 32 bitowej wersji Excel'a, to najłatwiej uogólnić nasze zalecenia do rozpoczęcia od próby instalacji pakietu Microsoft Access Database Engine 2010 w wersji 32 bitowej.

W rzadkich przypadkach może się zdarzyć, że na komputerze, na którym natrafiono na problem pakiet MADE 2010 jest już zainstalowany - w takim przypadku w instalatorze należy wybrać opcję ponownej instalacji.